WARSZAWA - 11 czerwca 2017: "Zmiana sposobu odżywiania. Czy może być łatwo?" - spotkanie z psychologiem

Zmiana sposobu odżywiania, taka jak wykluczenie z diety mięsa, nabiału, jaj czy innych produktów, niesie ze sobą szereg wyzwań. Nagle nie wiemy, z czego przygotować sobie posiłek, co kupować w sklepie spożywczym, a spotkania w gronie rodzinnym czy przyjacielskim mogą stać się kłopotliwe. Całemu procesowi towarzyszą często silne i całkowicie uzasadnione emocje - frustracja, różne lęki czy też żal. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się, od czego zależy nasza zdolność do wprowadzania zmian w życiu oraz co można robić, aby taki proces był dla nas po prostu łatwiejszy.

Joanna Bylinka-Stoch

Wykład poprowadzi Joanna Bylinka-Stoch — psycholog specjalizująca się w rozwoju dzieci i dorosłych, coach zdrowia, absolwentka renomowanego ośrodka psychologii rozwojowej The Neufeld Institute w Vancouver w Kanadzie. Współzałożycielka (wraz z mężem) filii The Neufeld Institute w Polsce. Współautorka studiów podyplomowych z Coachingu Zdrowia w Collegium Civitas, członkini Rady Naukowej Fundacji WIEMY CO JEMY, współautorka bloga The Good Question. Prywatnie żona, mama wspaniałej Córki i miłośniczka natury, w tym natury człowieka. :)

Kiedy: 11 czerwca 2017 o godz. 10:30.

Gdzie: Warsztat przy pl. Konstytucji 4

Dołączajcie do wydarzenia na Facebooku :-)

Więcej o tym, dlaczego warto przejść na weganizm.

Polecamy profil z wegańskimi przepisami: Weganizm.Spróbujesz?

Już wkrótce IX Tydzień Weganizmu! (18-23 kwietnia 2017)

Już niebawem wystartuje dziewiąty Tydzień Weganizmu – jedna z największych w Polsce imprez poświęconych tematyce praw zwierząt i wegańskiego stylu życia. Poniżej udostępniamy plakat z programem wydarzeń w Warszawie.

Plakat z programem Tydzień Weganizmu 2017

W tym roku Tydzień Weganizmu rozpoczniemy od udziału w akcji ulicznej "Jestem zwierzęciem. Myślę. Czuję. Chcę żyć" (z udziałem działacza społecznego i pomysłodawcy akcji Dariusza Gzyry). W ramach akcji zaplanowaliśmy też spotkania z Joanną Bylinką-Stoch – psychologiem i coachem – na temat możliwych trudności związanych ze zmianą sposobu odżywiania oraz dietetyczką Iwoną Kibil, która opowie o diecie roślinnej, odpowiedniej na każdym etapie życia. Zaprosimy chętnych na wykład o powiązaniach między szowinizmem gatunkowym i seksizmem, który poprowadzi aktywistka na rzecz praw zwierząt i weganka Katarzyna Biernacka. Tradycyjnie będzie też roślinne gotowanie na żywo: pokaz gotowania Martyny Saczuk - autorki bloga Jedz Rośliny, prowadzony przez Pawła Ochmana vel Weganona i kulinarne zawody blogera i blogerek biorących udział w programie Weganizm, spróbujesz?. Imprezom jak zawsze towarzyszyć będą konkursy z nagrodami.

Szczegółowy program Tygodnia Weganizmu 2017: www.wegetydzien.pl

Problem etycznego stosunku człowieka do innych zwierząt skłania kolejne osoby do bliższego przyjrzenia się diecie roślinnej – już siedem procent Polek i Polaków wybrało dietę wegańską lub wegetariańską albo aspiruje do tego sposobu życia. Powstają kolejne wegańskie restauracje, jadłodajnie, sklepy i blogi. Pojawia się coraz więcej pytań o dietę roślinną na grupach dyskusyjnych i forach. W morzu informacji trudno czasem zorientować się, która z nich oparta jest na potwierdzonych naukowo faktach, a która stanowi tylko mniej lub bardziej subiektywną opinię autora. Organizowana przez Stowarzyszenie Empatia impreza ma na celu przedstawienie różnych aspektów weganizmu – etycznego, zdrowotnego i praktycznego – w oparciu o wiarygodne źródła.

Empatia na Facebooku: www.facebook.com/EmpatiaPL

Tydzień Weganizmu na Facebooku: www.facebook.com/TydzienWeganizmu