Zmiany w zarządzie i nowe perspektywy

Wrzesień 22, 2016 w Empatia

Ostatnie miesiące działalności Empatii przyniosły nam pewne zmiany. 17 września Katarzyna Biernacka ustąpiła z funkcji prezeski, a wkrótce ma zamiar całkowicie przenieść swoją działalność aktywistyczną poza stowarzyszenie. W zarządzie pozostały zatem dwie członkinie: Alicja Spodenkiewicz oraz Magda Ulinowicz. W drugiej turze, po pierwszym remisowym głosowaniu, ta ostatnia została wybrana na nową prezeskę.

Chciałyśmy i chcieliśmy serdecznie podziękować Katarzynie za koleżeńską współpracę przy projekcie promocji praw zwierząt i weganizmu. Katarzyna przez wiele lat była siłą napędową stowarzyszenia i włożyła wiele pracy i wysiłku nie do przecenienia w jego funkcjonowanie. Polecamy Waszej uwadze autorskiego bloga Katarzyny – Słowa są ważne, na którym znajdziecie śmiałe artykuły z nutką humorystyczną, obok których nie sposób przejść obojętnie. Życzymy jej wielu sukcesów na polu samodzielnej działalności i liczymy na współpracę w przyszłości.

Na koniec zwracamy się do przychylnych nam osób o wsparcie. Nie chodzi tu jedynie o wsparcie finansowe, które zawsze jest nam pomocne, ale przede wszystkim o aktywne wsparcie działań stowarzyszenia swoim czasem. Wkrótce na naszym profilu na Facebooku pojawią się konkretne zadania, przy których będziemy potrzebować konkretnej pomocy. Czasami specjalistyczne, czasami bardzo proste. Jesteście nam bardzo potrzebni! Przed nami wiele planów do zrealizowania, wspólnie możemy zmieniać los zwierząt.

Poniżej przypominamy Wam profile dwóch członkiń zarządu.


Magda Ulinowicz (prezeska)

Magda

Weganka od 2010 roku. W tym samym roku dołączyła do Empatii, w której od 2013 roku pełni funkcję członkini zarządu. Poza Empatią, wspiera swoją obecnością inne nieszowinistyczne inicjatywy na rzecz praw zwierząt i ludzi. Zawodowo zajmuje się nauczaniem francuskiego i polskiego dla obcokrajowców. Lubi robić zdjęcia, podróżować pociągiem bez przedziałów i próbować nowych rzeczy. Chciałaby bardziej zadbać o kondycję fizyczną, ale na razie, poza sezonem letnim, czasu starcza tylko na godzinę w tygodniu.

Alicja Spodenkiewicz (członkini zarządu)

Alicja

Weganka od 2002 roku. W Empatii od tak dawna, że nie pamięta już od kiedy. Z wykształcenia lekarka weterynarii. Na co dzień pracuje dla organizacji pozarządowych. Pochłania litry herbaty. Stawia pierwsze kroki w treningu z odważnikami kulowymi. Prowadzi dom tymczasowy OGON- opieka nad gryzoniami odrzuconymi i niechcianymi. Opiekunka uroczych psich mieszańców- Miśka i Szelmy. Być w środowisku prozwierzęcym i nie znać Alicji to niemal niemożliwe.