Petycja | Cyrk bez zwierząt


Zachęcamy do podpisania petycji domagającej się zakazu organizowania przedstawień cyrkowych z wykorzystaniem zwierząt. Petycję podpisało już ponad 50 000 osób. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

Pierwszy sposób podpisania petycji

Możesz podpisać wersję elektroniczną petycji, która znajduje się na stronie http://www.petycje.pl/119 Pamiętaj o zweryfikowaniu swojego podpisu. Podpisy złożone na petycji elektronicznej są tak samo ważne jak te złożone na papierowej wersji.
Po podpisaniu możesz podesłać link do petycji znajomym lub umieścić go np. na Facebooku. Możesz także polecić tę stronę, na której właśnie się znajdujesz. To bardzo pomaga zdobyć nowe podpisy!

 

Drugi sposób podpisania petycji Empatii

Możesz ciągnąć z naszej strony plik z petycją, wydrukować go, podpisać i przesłać do nas pocztą. Ma to sens wtedy, gdy na petycji zbierzesz więcej podpisów.

 

Możesz zachęcić swoje środowisko do podpisania petycji. Zbiórki podpisów w sprawie zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach odbywały się w szkołach, na uczelniach, w trakcie różnego rodzaju spotkań czy podczas akcji ulicznych. Wiele prywatnych osób zbierało podpisy wśród sąsiadów lub w miejscu pracy. Niektóre paczki, które dostawaliśmy, zawierały tysiące podpisów! Zbieranie podpisów to bardzo potrzebna forma aktywizmu – czekamy na podpisy, które zbierzesz! Podpisane petycje prześlij na adres:

Stowarzyszenie Empatia
przegr. poczt. 4
05-075 Warszawa-Wesoła

Oto treść naszej petycji:

Sprzeciwiam się przedmiotowemu traktowaniu zwierząt w cyrkach i innych miejscach, gdzie są wykorzystywane dla potrzeb ludzkiej rozrywki. Zmuszanie zwierząt do tego typu pracy, często niezgodnej z ich naturą, uważam za etycznie naganne i pozbawione walorów edukacyjnych. Żądam wprowadzenia zakazu dystrybucji darmowych biletów przez cyrki w szkołach i przedszkolach, oraz wszelkich innych form ich dystrybucji i reklamy, które noszą znamiona przymusu. Wyrażam ubolewanie, że rozrywka kosztem zwierząt promowana jest przez media. Żądam wprowadzenia zakazu organizowania na terenie Warszawy, a także w każdym innym miejscu w Polsce, przedstawień w cyrkach ze zwierzętami, oraz organizowania w stolicy i poza nią wszelkich innych imprez, podczas których rozrywka człowieka wiąże się z niehumanitarnym traktowaniem zwierząt.

Twój podpis, jak i wszystkie, które zbierzemy dzięki tobie, mogą pomóc w zmianie prawa w Polsce. Im więcej podpisów, tym lepiej. Duże społeczne poparcie dla zakazu jest bardzo potrzebne, żeby przekonać polityków do wprowadzenia zmian prawnych.

Czy wiesz, że angielski rząd zapowiedział wprowadzenie w grudniu 2015 roku zakazu wykorzystywania w tamtejszych cyrkach tzw. dzikich zwierząt? Powszechna świadomość problemu okazała się niezwykle istotna przy forsowaniu zmiany prawnej. Kiedy tamtejsze ministerstwo środowiska zleciło badanie opinii publicznej, okazało się, że 94 procent respondentów jest przeciwnych wykorzystywaniu tzw. dzikich zwierząt w cyrkach! Zbieranie podpisów pod petycją jest znakomitym sposobem uświadamiania problemu wykorzystywania zwierząt w cyrkach i zdobywania poparcia dużej ilości osób dla zakazu tej niehumanitarnej rozrywki!

Petycja Empatii w sprawie zwierząt wykorzystywanych w cyrkach


Jeden komentarz dla “Petycja | Cyrk bez zwierząt
  1. jestem za zakazem wykorzystywania zwierzat w cyrkach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Rozwiąż to zadanie, żeby wysłać wiadomość *