Już wkrótce X Tydzień Weganizmu! (14-20 kwietnia 2018)

Już niebawem wystartuje dziesiąty Tydzień Weganizmu – jedna z największych w Polsce imprez poświęconych tematyce praw zwierząt i wegańskiego stylu życia. Wkrótce udostępnimy plakat z programem wydarzeń w Warszawie.

Tydzień Weganizmu 2018

W tym roku Tydzień Weganizmu rozpoczniemy od udziału w akcji ulicznej "Jestem zwierzęciem. Myślę. Czuję. Chcę żyć" połączonej z inicjatywą "Sześcian Prawdy". W ramach Tygodnia zaplanowaliśmy m.in. spotkania z prof Andrzejem Elżanowskim – psychologiem i coachem – na temat biologicznych i etycznych aspektów życia ryb, z Jolą Słomą i Mirkiem Trymbulakiem - projektantami mody oraz dietetyczką Iwoną Kibil. Tradycyjnie będzie też roślinne gotowanie na żywo: pokaz gotowania i kulinarne zawody blogera i blogerek biorących udział w programie Weganizm, spróbujesz?. Imprezom jak zawsze towarzyszyć będą konkursy z nagrodami.

Szczegółowy program Tygodnia Weganizmu 2018 już wkrótce na: www.wegetydzien.pl

Problem etycznego stosunku człowieka do innych zwierząt skłania kolejne osoby do bliższego przyjrzenia się diecie roślinnej – już siedem procent Polek i Polaków wybrało dietę wegańską lub wegetariańską albo aspiruje do tego sposobu życia. Powstają kolejne wegańskie restauracje, jadłodajnie, sklepy i blogi. Pojawia się coraz więcej pytań o dietę roślinną na grupach dyskusyjnych i forach. W morzu informacji trudno czasem zorientować się, która z nich oparta jest na potwierdzonych naukowo faktach, a która stanowi tylko mniej lub bardziej subiektywną opinię autora. Organizowana przez Stowarzyszenie Empatia impreza ma na celu przedstawienie różnych aspektów weganizmu – etycznego, zdrowotnego i praktycznego – w oparciu o wiarygodne źródła.

Empatia na Facebooku: www.facebook.com/EmpatiaPL

Tydzień Weganizmu na Facebooku: www.facebook.com/TydzienWeganizmu

Empatia na Instagramie: https://www.instagram.com/empatiapl/

Empatia na Youtube: https://www.youtube.com/EmpatiaTV