Tydzień Weganizmu

To cykliczne wydarzenie, które organizujemy od 2009 r., jest największą tego typu imprezą w Polsce. Co roku w Warszawie oraz kilku innych miastach Polski odbywają się wykłady, spotkania, projekcje filmów, pokazy kulinarne itp. wokół hasła „weganizm”. Organizujemy także konkursy z zestawami nagród od sponsorów i oferujemy zniżki na wegańskie produkty w sklepach i roślinne dania w restauracjach.

Po aktualne informacje zapraszamy na:
www.wegetydzien.pl
www.facebook.com/TydzienWeganizmu

Tydzień Weganizmu: relacja z ubiegłych lat

Akcje uliczne z portretami zwierząt

Kilkadziesiąt osób stojących w milczeniu, trzymających plakaty z portretami różnych zwierząt. Chcemy im w symboliczny sposób zwrócić osobowości i biografie. Chcemy zaznaczyć, że nie są jedynie numerami, liczbami w statystykach. Każde z nich jest unikalną, czującą jednostką. Są traktowane jak narzędzie, towar, surowiec, rzecz. Zachęcamy: dołącz do nas. Możesz stanąć razem z nami i pokazać, że nie godzimy się na wykorzystywanie zwierząt. Akcje organizowane są kilka razy w roku, w różnych miastach Polski. Informację o wydarzeniu publikujemy z dwutygodniowym wyprzedzeniem na profilu Stowarzyszenia Empatia na FB.

Więcej:
Galeria podwójnych portretów
Jestem zwierzęciem. Myślę, czuję. Chcę żyć

Akcje uliczne: relacja z ubiegłych lat

Dzień Ryby

20 grudnia to data święta ustanowionego przez Stowarzyszenie Empatia w 2003 r. Akcje uliczne organizowane tego dnia w polskich miastach mają za zadanie przypomnieć społeczeństwu, że ryby są kręgowcami i czują ból. Działania często przyjmują formę akcji portretowych, pokazów roślinnego gotowania czy wirtualnego aktywizmu. Nie zachęcamy do kupowania martwych ryb w lodzie ani do płacenia handlarzom za żywe, aby je potem wypuścić. Data przypadająca w okolicach Wigilii ma skłonić odbiorców do zastanowienia się nad krzywdzącym traktowaniem zwierząt przez człowieka na przykładzie karpi, zachęcić do bojkotu konsumenckiego produktów odzwierzęcych, jak również do wyboru 12 potraw na bazie składników roślinnych.

Po aktualne informacje zapraszamy na:
https://www.facebook.com/DzienRyby/

Dzień Ryby: relacja z ubiegłych lat

Pokazy gotowania

Kuchnia roślinna stanowi podstawową część weganizmu, który jest sprzeciwem wobec krzywdzenia i zabijania zwierząt. To dla mięsa ssaków, ptaków i ryb oraz z powodu popytu na mleko i jaja zabija się w samej Polsce około 850 milionów zwierząt rocznie. Pokazujemy, jak gotować smacznie, kolorowo i sycąco używając wyłącznie roślinnych składników. Zapraszamy znanych wegańskich blogerów i blogerki, którzy na Waszych oczach wyczarowują smakołyki do degustacji, opowiadają o tajnikach przygotowania, dzielą się przepisami i doświadczeniami. Informacje o kolejnych pokazach znajdziecie z dwutygodniowym wyprzedzeniem na profilu Stowarzyszenia Empatia na FB.

Pokazy gotowania: relacja z ubiegłych lat

Weekend Weganizmu

Dwudniowe wydarzenie przybliżające uczestnikom tematykę praw zwierząt oraz weganizmu, skrócona odsłona corocznego Tygodnia Weganizmu. Spotkania, wykłady, pokazy kulinarne oraz tradycyjnie wegańskie nagrody od sponsorów oraz poczęstunki.

Weekend Weganizmu: relacja z ubiegłych lat

Cyrk bez zwierząt

Wciąż postrzegany jest jako rodzaj nieszkodliwej rozrywki, a pokazy tresowanych zwierząt mają przyzwolenie wielu osób. Jednak, jeśli dobrze przyjrzeć się cyrkowi, widać uderzający kontrast pomiędzy jego wierzchnią, wystawioną na pokaz warstwą, a zapleczem, które bywa miejscem tragedii.

Przedmiotowe traktowanie zwierząt, zmuszanie ich do wykonywania czynności niezgodnych z ich naturą, często za pomocą niehumanitarnych metod tresury, karygodny sposób ich transportu, wreszcie fatalne warunki przetrzymywania pomiędzy występami i poza sezonem – to jest prawdziwe oblicze tej instytucji.
Cyrk może być sztuką. Żadna jednak sztuka nie powinna karmić się czyjąkolwiek krzywdą. Dlatego Stowarzyszenie Empatia jest częścią koalicji „Cyrk bez zwierząt”.

Więcej informacji:
http://cyrkbezzwierzat.pl/
https://empatia.pl/cyrki/

Cyrk bez zwierząt: relacja z ubiegłych lat

Nie strzelam w Sylwestra

To akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Empatia w 2010 roku. Huczny Sylwester z wybuchami petard i pokazami fajerwerków jest koszmarem dla wielu zwierząt domowych – szczególnie psów i wychodzących kotów – i powodem śmierci dzikich ptaków. Zachęcamy do rezygnacji ze sztucznych ogni, dołączenia do wydarzenia na FB oraz do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Nie strzelam w Sylwestra


Pomóż nam działać

Wspieraj Empatię

Darowizna

Podaj kwotę

1procentpodatku

Przekaż