Stowarzyszenie Empatia powstało w 2004 roku. Zrzesza aktywistki i aktywistów, którzy różnią się pod wieloma względami, ale łączy ich to, że chcą zainwestować swój czas i siły w promowanie idei praw zwierząt i weganizmu.

Zarząd

zarz1

Alicja Spodenkiewicz (prezeska)

Weganka od 2002 roku. W Empatii od tak dawna, że nie pamięta już od kiedy. Jest lekarką weterynarii. Pracuje dla organizacji pozarządowych. Prowadzi dom tymczasowy OGON- Opieka nad Gryzoniami Odrzuconymi i Niechcianymi. Trafiają tam zwierzęta uratowane przed śmiercią w laboratoriach. Być w środowisku prozwierzęcym i nie znać Alicji to niemal niemożliwe.

zarz2

Magda Ulinowicz

Weganka od 2010 roku. W tym samym roku dołączyła do Empatii. Jej pasją są języki, jest lektorką języka francuskiego i polskiego. Aktualnie pracuje nad lepszym zarządzaniem czasem. Lubi robić zdjęcia i podróżować pociągiem bez przedziałów. Psa już nie ma (czego nigdy nie przestanie żałować).

Komisja rewizyjna

kom1

Gabriel Kleyn

Weganin od 2008 roku, wegetarianin od 1997. Filozof nauki, logik, informatyk. Działacz na rzecz zwierząt od 2001 roku: początkowo jako wolontariusz Fundacji Viva!, później (od 2004 roku) jako członek Empatii. W wolnym czasie muzyk wykonujący tradycyjne pieśni i utwory instrumentalne z różnych miejsc świata.

kom2

Iwona Kossowska

Weganka od 2006 roku, wcześniej wegetarianka od 1999 roku. W komisji rewizyjnej Empatii praktycznie od początku stowarzyszenia. Studiowała prawo na Uniwersytecie Warszawskim, Cambridge i na SWPS. W latach 2006–2013 prezeska Stowarzyszenia Pomocy Królikom. Stworzyła i prowadzi Bibliotekę Praw Zwierząt. Pracuje w biurze rachunkowym. Lubi grać na pianinie, czytać kryminały na Kindlu, jeździć na rowerze elektrycznym i spędzać czas w towarzystwie siedmiu królików, których przywódcą jest prawie 12-letni Myszuś. Kocha dęby i stare zarośnięte ogrody.

Członkinie i członkowie zwyczajni i wspierający

Podziel się ze znajomymi:

Pomóż nam działać

Wspieraj Empatię

Darowizna

Podaj kwotę

1procentpodatku

Przekaż