Sklep Sweet Piggy

„Jadłospisy odżywcze” – recenzja

Czerwiec 21, 2018 w Dieta i zdrowie, Recenzje

Chcesz odżywiać się zdrowo, ale nie masz czasu zgłębiać samodzielnie tajników dietetyki? Droga do specjalisty również wydaje się zbyt długim dystansem do przebycia po ciężkim dniu pracy? Sprawdź, jak radzą sobie inni. Przedstawiamy Ci niepozorną publikację Agnieszki i Mateusza Żłobińskich. Nie są dietetykami, co może być z jednej strony wadą, a z drugiej atutem “Jadłospisów odżywczych”. Ich nieschematyczne, a zarazem bardzo proste i przejrzyste podejście do codziennych posiłków może pomóc Ci postawić pierwsze kroki w zmianie nawyków.

Smakoterapia – zwycięstwo treści nad formą

Grudzień 29, 2017 w Dieta i zdrowie, Recenzje

Roślinożercy nie jedzą nudno, prześcigają się w wymyślaniu nowych pomysłów na tradycyjne dania lub nowatorskich połączeń smaków. We wrześniu tego roku ukazała się Smakoterapia Królowej Kaszy Jaglanej – kolejna książka kucharska traktująca o diecie wegańskiej.

Nowe jadłospisy dla głodomorów

Grudzień 20, 2017 w Dieta i zdrowie

W ramach niespodzianki na koniec roku, udostępniamy Wam już drugą – nową edycję roślinnych propozycji dań na 7 dni przygotowanych przez doświadczoną dietetyczkę Iwonę Kibil. Jeśli podobały się Wam jadłospisy z zeszłego roku to te nie mniej Was zachwycą.

Pyszności z roślin, czyli Weganon na papierze

Listopad 12, 2017 w Dieta i zdrowie, Recenzje

Pyszności z roślin to pięknie wydana książka okraszona apetycznymi zdjęciami, wydana przez krakowski Znak. Autorem całości jest Paweł Ochman, na co dzień prowadzący bloga Weganon.

Jak wyjść z szowinizmu gatunkowego po to, by pomóc zwierzętom

Październik 31, 2017 w Socjologia

Z okazji Światowego Dnia na Rzecz Końca Gatunkowizmu Stowarzyszenie Empatia zaprosiło Katarzynę Biernacką, wegankę i wieloletnią aktywistkę zaangażowaną w prawa zwierząt, do wygłoszenia wykładu pod tytułem „Jak wyjść z szowinizmu gatunkowego po to, by pomóc zwierzętom”. Poniżej udostępniamy nagranie ze spotkania oraz streszczenie wykładu.

Czyje jest moje ciało? – uprzedmiotowienie, szowinizm gatunkowy i seksizm

Wrzesień 12, 2017 w Filozofia, Socjologia

W ramach IX Tygodnia Weganizmu odbył się wykład Katarzyny Biernackiej pod tytułem „Czyje jest moje ciało? uprzedmiotowienie, szowinizm gatunkowy i seksizm”. Poniżej przygotowaliśmy dla Was streszczenie nagrania.

Empatyczne rozmowy: Blogowanie jako sposób na życie, czyli wywiad z Konradem Budzykiem vel Blendmanem.

Lipiec 25, 2017 w Dieta i zdrowie

Król past i hummusów, a także zwycięzca Potyczek kulinarnych 2017 zorganizowanych w ramach corocznej imprezy „Tydzień Weganizmu”, Konrad Budzyk vel Blendman wydał niedawno swoją pierwszą książkę kucharską. To co jest niezwykłe w gotowaniu Konrada to połączenie wiedzy dietetycznej wyniesionej ze studiów i oryginalne pomysły na przepisy, którymi każdy z Was może nakarmić oczy na blogu. Na deser mamy dla Was świeżutki wywiad z blogerem.

Kulinarne podróże, czyli recenzja „Nowej Jadłonomii”

Czerwiec 27, 2017 w Dieta i zdrowie, Recenzje

Na początku maja tego roku światło dzienne ujrzała „Nowa Jadłonomia”. Dzisiaj trudno jest znaleźć roślinożercę, który nie słyszałby o blogu i książce. Zresztą kulinarne dokonania Marty Dymek cieszą się nie mniejszą popularnością wśród osób na diecie tradycyjnej.

Daj się oczarować – spotkanie ze świnią z Ameryki

Czerwiec 6, 2017 w Recenzje

Czy twój pies potrafi wynosić jedzenie z szafki partiami tak, żebyś się nie zorientował(a)? Wyobraź sobie, że słodki przestraszony maluch mieszczący się w jednej dłoni dobił do wagi znacznie przekraczającej kilogramy całej twojej rodziny razem wziętej. Jak dalece potrafił(a)byś zrewolucjonizować wtedy własne życie? A gdyby do tego stał się osobą publiczną, która zaskarbiła sobie sympatię już ponad 1 000 000 osób na Facebooku?

Empatyczne rozmowy: Jak to się zaczęło? – wegańska historia Martyny z bloga Jedz Rośliny

Kwiecień 16, 2017 w Dieta i zdrowie

Mamy przyjemność opublikować drugi wywiad z cyklu „Empatyczne rozmowy”. Dziś rozmowa z Martyną Saczuk, autorką bloga o kuchni wegańskiej Jedz Rośliny, zwyciężczynią konkursu na najlepsze danie podczas Tygodnia Weganizmu 2016. Już wkrótce, 21 kwietnia 2017 w Warszawie, Martyna przeprowadzi samodzielny pokaz gotowania pod tytułem „Wegańska majówka”. Już nie możemy się doczekać!